Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Síť záchytných stanicí po ČR

 

 

 

Pokud se chcete přidat a pomoci tak rozšířit sít záchytných stanic po celé ČR, neváhejte nás kontaktovat, zajedeme za Vámi a pokud splníte kritéria k umístění potřebného koně,než se mu najde nový a lepší domov,obdržíte od nás CERTIFIKÁT a SAMOLEPKU Záchytné stáje, pokud hledáte koníka natrvalo a chtěli byste se ujmout koníka přes záchytku,tak nás také neváhejte kontaktovat:-) uložíme si na Vás kontakt a budeme Vás kontaktovat s umístěním, rádi bychom uvedli,že umístění koníka přes záchytku je možné POUZE splníte li několik kritérií, které jsou přísnější,ale rozumní lidé na ně rádi přistoupí. Ta kritéria jsou:

Nejprve se přijedete podívat osobně na koníka, o kterého máte zájem.

Poté jedeme my k Vám, podívat se na zázemí a podmínky pro chov koní.

Koně neumistujeme do samoty, už vůbec ne na štont,či podobné vazné ustájení.Umistíme k Vám koně,pokud:

Je Vám více než 18 let, máte dostatečný zdroj příjmů na uživení a veterinární péči atd., máte s chovem koní zkušenosti, chováte li koně s možností každodenního pobytu na pastvině-výběhu a společnosti dalších koní, podepíšete s námi smlouvu o koupi koně za náklady, nebo darovací smlouvu-dle dohody, kde je přesně definován způsob chovu, předkupní právo našeho o.s.,aby koník nesloužil k dalšímu prodeji, handlování atd. a možnost našich návštěv  u koně, které pravidelně podnikáme,abychom se přesvědčili, že je koním u nových majitelů dobře, děkujeme,že jste nabídli koním v nouzi nový a lepší domov a jistě pochopíte,že tyto závazná pravidla slouží POUZE a jedině k ochraně koní a našeho o.s. před zneužitím,,děkujeme.

 

Koně ze záchytky mají několik společných jmenovatelů, které bychom rádi shrnuli.

Měli jsme možnost a tu čest se setkat, v průběhu nyní necelých dvou let od vzniku našeho občanského sdružení, s koňmi, kteří se ocitli kvůli lidem ve špatných podmínkách, byli po úraze, nebo zanedbaní fyzicky i psychicky, určení na jatka.

Jsou to koně stateční, kteří podle své individuální povahy reagovali na špatné podmínky různě, dost často chyběla nebo byla porušena důvěra k lidem, u některých koní se to projevilo bázlivostí a přehnanými hysterickými reakcemi, u některých dominancí až agresivitou, špatný výživový stav samozřejmě jen zhoršoval agresivitu vůči jiným koním i lidem. Ujistili jsme se opakovaně, že koně při vhodných podmínkách a to hlavně maximálnímu pobytu na pastvinách a ve stádě s ostatními koňmi, pravidelnému důslednému vedení ze strany člověka a pravidelnému krmnému režimu velmi dobře prospívají a jejich stav a důvěra v lidi se znovu obnovuje.

Průměrně v záchytce jsou cca 2měsíce, nejdéle je tady kobylka Rita,nyní k 8/2012 je to 10 měsíců.

Koníka se snažíme umístit co nejrychleji jak to podmínky dovolí k novému majiteli.

Nezveřejňujeme bývalé majitele,pokud to není nutné,ač se k nám vždycky nechovali vhodně.

Spolupracujeme s Krajskou veterinární správou,veterináři, dalšími stájemi, právníkem, trenéry přirozené komunikace,výživovými poradci, fyzioterapeuty, sedláři,koňskými útulky,Nadací na ochranu zvířat a další, mezi firmy v koňském světě,které se nám rozhodly pomoci , patří společnost AllTech a společnost Fitmin, všem těmto lidičkám paří velký dík,dále jmenovitě a konkrétně v poděkování, dále jsou to lidé kteří většinou drobně,ale třeba i pravidelně přispívají a dodávají nám energii k dalšímu konání, přijedou na návštěvu se podívat,na koně,kterého podpořili s taškou mrkve, to je v dnešní době stejně vzácné,jako podpora firem a my si obojího nesmírně vážíme!

Dále bychom rádi poděkovali médiím,těm která nám pomáhají během roku i s propagací každoroční benefice a to zejména Jihlavským listům ,MF Dnes a ČTK Protext, časopisu Koně a hříbata a podpoře pana Václava Vydry, který se také hodně moc snaží o zlepšení podmínek chovu koní a návratu jejich přirozeného,pokud možno v rámci podmínek ČR, života.

Koně nejsou věci,stroje,ani sportovní náčiní,mají svoji energii,svoje potřeby, touhy,vazby a vztahy.

Jsou neradi sami a to že velkoryse část své síly a energie dávají lidem a může tak vzniknout přátelský vztah je něco úžasného a jako každý vztah bychom jej,my lidé, měli chránit a vytvořit koním co nejlepší podmínky pro život, hodně koním dlužíme a je naše zodpovědnost postarat se o zvíře,které k sobě připoutáme,jak už je napsáno v Malém princovi....

Naším současným cílem je vybudovat síť záchyných stanic po celé ČR, stáje které dostanou naši ochrannou známku a kde budou ochotni se zdarma,stejně jako my,dočasně a zodpovědně postarat o 1-2 koníky v nouzi, nyní právě vznikají první dvě stanice...o průběhu Vás budeme informovat a taktéž o podobě a podmínkách získání naší známky!!!

Neváhejte se k nám přidat, pokud můžete pomoci a rozšířit tak síť záchytných stanic po ČR

Přidejte se k nám!

:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist